Slider09
Slider08
Slider07
Slider06
Slider05
Slider04
Slider03
Slider02
Slider01
previous arrow
next arrow

In korte b

In korte broeken, een enkeling met blote armen en allemaal met goede zin kwamen op deze fraaie zon(ne)dag 7 Bello ’s (Arne, Ferry, Maarten, Pieter, Ton, Willem en Wiebe) bij de Spar bijeen. Pieter opteerde voor een rit in de zon zonder doelvermelding. Willem daarentegen had zich thuis grondig voorbereid ( zoals later uit een papiertje met routeaantekeningen bleek ) en stelde voor, ja en hoe kan het anders, een ritje in en door de Achterhoek met heerlijke koffie met gebak in Voorst ( dat gaf enige verwarring)in de Achterhoek nabij de Duitse grens op een prachtig terras waar naar verwachting een orkestje de boel van een vrolijke noot zou voorzien. Aldus Willem, die met al dat moois in het vooruitzicht de aanwezigen direct plat had, zij het met de opdracht dat hij dan wel op kop moest fietsen om ons als een soort navigatiesysteem naar het beloofde land te loodsen. En zo geschiedde, met Maarten als kaartlezer naast Willem op kop. Met links, rechts, rechtdoor (slechts achteruit ontbrak) waren de routeaanwijzigingen bijkans niet bij te houden en zeker niet te tellen maar werden ze onvoorwaardelijk opgevolgd. Een enkele keer dreigde het mis te gaan maar werd vakkundig bijgestuurd en onheil voorkomen. Het moet Willem en Maarten worden nagegeven, bijna de hele rit fietsen ze met tegenwind op kop en waren zij onze leidsmannen naar Restaurant van Hal, waarvan de geschiedenis teruggaat tot 1868, aan de Grensweg in Voorst bij Gendringen. Willem zijn woorden werden waar, op het orkestje na. Maar dat kan volgende week zondag ( Pinksteren ) goedgemaakt worden zo liet de gerant weten. Na enkele wisseltrucs van Arne gingen jasjes en mouwstukken uit en begon Bello in eenduidige outfit aan het tweede deel van Willem’s toer. Met lak aan de posities van voor de koffie ging het hard, harder, hardst richting ’s Heerenberg waar natuurlijk het Peeske genomen moest worden. Bij het uitkomen van ’s Heerenberg mengde Club Bello zich met een mooi in het blauw gestoken fietsclub uit Varsseveld. Ferry (wij geloven in hem) kreeg de opdracht om ervoor te zorgen dat Bello de bergpunten zou kunnen bijschrijven. Aan het begin van de klim ging het nog rustig maar allengs werden de tandwielen geslepen. Willem rechtte de rug en zette Ferry vlak voor de top af zodat enkele concurrende fietsers geen schijn van kans maakten. Ook de andere Bello ’s lieten zich niet onbetuigd zodat de naam van onze Club nu ook in Varsseveld voorgoed gevestigd is. De Bello ’s hadden de smaak te pakken en met de wind in de rug werd de rest van het traject, van Beek via Wehl en Doesburg naar Dieren, supersnel afgelegd. Met 90 km. op de tellers werd, met dank aan Willem voor het mooie parcours, afscheid van elkaar genomen. Mooie rit, gezellige koffiestop, prachtig weer, voldoening gevende performance. Bello op zijn best!